InSinkErator M100 evolution

512,00 €
Na sklade / doprava zadarmo
Obj. číslo: 513 447
+ Pridať do setu
Je to vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý je vhodnou súčasťou každej modernej domácnosti či hromadnej stravovacej prevádzky. Pomocou drviča kuchynských odpadkov sa rýchle a bezpečne zbavíte zvyškov pri príprave jedál a odpadnú Vám tak nepríjemné a časté výpravy k odpadkovým košom.
Popis produktu

Popis produktu InSinkErator M100 evolution

Vlastnosti

 • výkon 540 W
 • motor: indukčný, špeciálne vyvinutý pre drvič odpadu
 • o 40 % tichší ako bežné modely
 • obsah drviacej komory: 1100 ml
 • antikorózna úprava drviacej komory
 • tepelná poistka
 • drviace elementy z nerez ocele, upravené proti prípadnému zaseknutiu
 • dvojnásobný drviaci systém
 • odtoková armatúra na bezproblémové prepojenie s akýmkoľvek typom drezu
 • auto-reverzný chod
 • vstavaný pneumatický spínač
 • 5-ročná záruka

Pneumatický spínač

Použitím pneumatického spínača docielime elegantného a bezpečného spustenia drviča odpadkov. Pri tomto spôsobe nie je nutné mať namontovaný dvojpolohový spínač. Pneumatický spínač je umiestnený na pracovnej doske, neprekáža pri práci a je konštruovaný tak, aby ho nebolo možné omylom spustiť. Dalšia výhoda spočíva v jednoduchej inštalácii, keď nemusíme napr. privádzať káble v el.lištách k dvojpolohovému vypínaču.
Nutná výška odpadu v stene max. 35 cm od podlahy

Čo je to drvič kuchynských odpadkov?

Je to vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý je vhodnou súčasťou každej modernej domácnosti či hromadnej stravovacej prevádzky. Pomocou drviča kuchynských odpadkov sa rýchle a bezpečne zbavíte zvyškov pri príprave jedál a odpadnú Vám tak nepríjemné a časté výpravy k odpadkovým košom. Zvyšky jedál vhadzujete priamo do drezu a nadrvený odpad je odplavovaný do kanalizácie. Behom drvenia je nutné používať studenú vodu, ktorá spôsobuje ztuhnutie tuku a ich následné nabalenie na ostatné nadrvené čiastočky, čím sa zabráni usadzovaniu mastnoty v odpadkovom potrubí.

Ako funguje InSinkErator® drvič odpadu?

Vnútorný mechanizmus drviča odpadu odstredivou silou rozdrví organický odpad pochádzajúci z kuchynského odpadu na veľmi jemné častice, prakticky ich skvapalňuje a za pomoci tečúcej vody, ktorá je pod určitým tlakom,prepláva cez brúsny krúžok a na záver sa vyplaví podrvený odpad do potrubia.

Čo vložiť do drviča odpadu?

Zneškodňovanie, drvenie odpadkov je navrhnuté tak, aby sa zaobchádzalo takmer so všetkými typmi každodenných potravinových odpadov. Téma, čo nezahrnúť do odpadu, je každodennou otázkou.

Dôležité je nikdy neumiestňovať žiadny typ tukov, olejov, mastnoty do odpadu. Tieto mastnoty sa zhromažďujú vnútri vodovodných potrubí a sú zvyčajne príčinou mnohých problémov inštalácie.

 • Bežný potravinový odpad vyprodukovaný v domácnosti

Drvič odpadov je schopný rýchlo a efektívne podrviť väčšinu denných potravinových odpadov, vrátane kostí z mäsa, zeleninu a ovocie, ako aj odpady z prípravy potravín napríklad šupky, odrezky. Kľúčom k správnemu fungovaniu likvidácie odpadu je dodržiavanie správnych prevádzkových krokov a vyhnúť sa tomu, aby sa nedrvilo naraz príliš veľké množstvom potravinového odpadu.

 • Kávový segment a škrupiny z vajec

Často sa vyskytuje otázka aj ohľadom likvidácie pre vaječné škrupiny a kávový segment. V skutočnosti ani jeden z týchto uvedených odpadov nie je škodlivý pre likvidáciu a dá sa drviť a prechádzať bez problémov. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom, vkladajte tieto odpady do drviča postupne a využite silný prietok studenej vody, aby ste pomohli prepláchnuť potrubie.

Jednoduchá obsluha drviča odpadov InSinkErator®

Obsluha drviča odpadov je zhrnutá do 4-och krokov:

 • Pred zapnutím likvidácie odpadu spustite stály prúd studenej vody do drezu.
 • Pred umiestnením nejakého potravinového odpadu najprv zapnite drvič odpadu
 • Postupne pridávajte potravinový odpad do drviča
 • Po podrvení potravinového odpadu vypnite drvenie a nechajte vodu niekoľko sekúnd pustenú, aby vyprázdnila splachovací odtok

Poznámka: dôležité je vyhnúť sa drveniu veľkému množstvu potravinového odpadu naraz, pretože proces drvenia sa môže značne spomaliť

...celý popis produktu

Obsah balenia

 • drvič odpadu
 • pneumatický spínač
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu InSinkErator M100 evolution

Základné parametre

Záruka
5 rokov
Výkon
540 W
Objem komory
1,1 l
Auto-reverzný chod
áno
Váha
8,8 kg

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
8,5 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
251 x 539 x 1094
Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: InSinkErator M100 evolution

Otázky a odpovede

 • Martin cirkl
  3.5.2019
  Dory den, rad by his se zeptal zda by se u Vas nedal koupit prodlouzeny konec, ktery se ozazuje do drezu, tloustka dna drezu je 3,5 cm a proton to nejde namotovat, predem dekuji za odpoved.
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň, 

  poprosím Vás o upresnenie, poprípade fotografiu napojenia do mailu aby sme vedeli špecifikovať bližšie Vašu požiadavku. 

  Ďakujem

 • Peter Goláň
  4.2.2019
  Chcem kúpiť drvič odpadkov InSinkErator M100 evolution k drezu Alveus Pure 40. 1. Je táto voľba správna? 2. V popise je uvedené, že "Nutná výška odpadu v stene max. 35 cm od podlahy". U mňa je to 53 cm. Je nutné znížiť odpad? 3. Čo je potrebné kúpiť k montáži (tesniaci tmel)?
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň, 

  preverujeme Vašu požiadavku. Budeme Vás v blízkej dobe kontaktovať na Vašej mailovej adrese. 

  Ďakujeme a prajeme príjemný zvyšok dňa

 • Juraj Kapral
  28.11.2018
  Dobry den mame doma tento drvic no potrebovali by sme nahradnu gumenu manzetu ktora je z hornej strany vlozena v sifone. Da sa u Vas niekde zakupit? Dakujem.
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň, 

  momentálne Vám preverujeme možnosť zakúpenia manžety. 

  Ihneď ako dostaneme odpoveď od nášho dodávateľa, budeme Vás kontaktovať na mailovej adrese

  Ďakujeme

 • Horváth
  30.8.2018
  Dobrý deň InSinkErator M100 evolution obsahuje v balení aj InSinkErator sitko CN alebo to treba zvlášť objednať? Ďakujem
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  táto krytka je už súčastou modelov M100 a M200.

  Prajem pekný deň

 • Horváth
  27.8.2018
  Dobrý deň Chcem sa spýtať či budem vedieť na montovať drvič odpadu keď od podlahy mám odpad vysoko na 42 cm a od spodku dresu stred je 28 cm.Poprípade ktorý drvič by ste vedeli odporúčať.Zatiaľ som rozmýšľal na M100 Evolution. Ďakujem
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  odtok by pri drvičoch všeobecne nemal byť vyšši ako 40 cm od podlahy, výška 42 cm by ale ešte mala byť v poriadku. Samotný prívod z drezu si viete sifónom prispôsobiť.

  Prajem pekný deň

 • Jakub Balun
  22.5.2017
  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ktorý model drviča odpadu je kompatibilný na výmenu starého modelu M55.
  Fedor
  23.5.2017
  Dobrý deň,

  drvič Blanco M55 môžete nahradiť novším typom Blanco M56 https://www.drezyonline.sk/blanco-m56-standard-ise-p11474 .

  Prajem pekný deň.
 • AnnaDočárová
  16.11.2016
  prosím Vás aký je rozdiel medzi blanco drvičom m100 evulutiom -ise a franke ise a turbo plus tp-125
  Fedor
  16.11.2016
  Dobrý deň,

  Blanco drvič M100 EVOLUTION je produkt výrazne tichší, výkonnejší a vďaka spätnému chodu Vám zaručí dlhodobú prevádzku bez akejkoľvek špeciálnej údržby. Je to typ drviča ktorý sa oplatí zakúpiť do väčších domácností. Drvič odpadu FRANKE TURBO PLUS TP-125 je klasickým štandardom každej domácnosti, je to výkonný drvič s ktorým budete taktiež spokojný.

  Prajem pekný deň
 • Štefan
  24.9.2016
  Dobrý deň, potreboval by som poradiť s výberom drviča odpadov. Sme štvorčlenná rodina, preferujem kvalitu a nižšiu hlučnosť. Máme umývačku riadu, takže potrebujem taký drvič, ku ktorému sa dá umývačka pripojiť. Tiež máme drez s prepadom... Poradíte nám? Ďakujem.
  Fedor
  26.9.2016
  Dobrý deň,

  v prípade ak Vám ide o nižšiu hlučnosť odporúčame nákup drviča M100, prípadne M200. Umývačku riadu je možné pripojiť k obom, čo sa týka pripojenia prepadu k drvičom sa nedodáva priame napojenie a je potrebné aby ho montážnik vyriešil svojpomocne na mieste. V každom prípade voľba z týchto drvičov je určite dobrá.

  Prajem pekný deň
 • Pavol
  15.8.2016
  dobry vecer chcem sa informovat na tento tip Blanco M100 evolution-ISE objednam si ho a chcem sa informovat co ku tomu treba Vynímateľná gumová manžeta EcoMaster,Viacúčelová zátka Mr. SCRAPPY - EcoMaster,Zátka nerezová - EcoMaster,Pneu tlačítko - EcoMaster,co z toho je v baleni alebo co nieje co stoho mam objednat samostatne dakujem
  Fedor
  16.8.2016
  Dobrý deň,

  v dodávke k odsávaču Blanco M100 už nieje potrebné nič dokupovať, všetko potrebné je dodávane vrátane pneumatického tlačidla.

  Prajem pekný deň
Hodnotenia

Spoločnosť InSinkErator® s centrálou v štáte Wisconsin v Spojených štátoch Amerických, je obchodnou jednotkou spoločnosti Emerson (NYSE: EMR) a je najväčším svetovým výrobcom nakladania s odpadmi pre domáce a komerčné využite. InSinkErator® pozná likvidáciu najlepšie, pretože idea sa zrodila práve u tejto spoločnosti a to už v roku 1927. Technológia likvidácie sa odvtedy dramaticky vyvíjala a vyvrcholila vysoko výkonným Evolution Series®, ktorý ponúka pokročilé zvukové, brúsne, anti-džemové a antivibračné technológie.

...viac o značke