InSinkErator M56 standard

229,00 €
Na sklade / doprava zadarmo
Obj. číslo: 513 451
+ Pridať do setu
Je to vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý je vhodnou súčasťou každej modernej domácnosti či hromadnej stravovacej prevádzky. Pomocou drviča kuchynských odpadkov sa rýchle a bezpečne zbavíte zvyškov pri príprave jedál a odpadnú Vám tak nepríjemné a časté výpravy k odpadkovým košom.
Popis produktu

Popis produktu InSinkErator M56 standard

Vlastnosti

 • výkon 410 W
 • motor: indukčný, špeciálne vyvinutý pre drvič odpadu
 • obsah drviacej komory: 980 ml
 • antikorózna úprava drviacej komory
 • tepelná poistka
 • drviace elementy z nerez ocele, upravené proti prípadnému zaseknutiu
 • odtoková armatúra na bezproblémové prepojenie s akýmkoľvek typom drezu
 • 3-ročná záruka

Pneumatický spínač

Použitím pneumatického spínača docielime elegantného a bezpečného spustenia drviča odpadkov. Pri tomto spôsobe nie je nutné mať namontovaný dvojpolohový spínač. Pneumatický spínač je umiestnený na pracovnej doske, neprekáža pri práci a je konštruovaný tak, aby ho nebolo možné omylom spustiť. Dalšia výhoda spočíva v jednoduchej inštalácii, keď nemusíme napr. privádzať káble v el.lištách k dvojpolohovému vypínaču.
Nutná výška odpadu v stene max. 35 cm od podlahy

Čo je to drvič kuchynských odpadkov?

Je to vstavaný kuchynský spotrebič, ktorý je vhodnou súčasťou každej modernej domácnosti či hromadnej stravovacej prevádzky. Pomocou drviča kuchynských odpadkov sa rýchle a bezpečne zbavíte zvyškov pri príprave jedál a odpadnú Vám tak nepríjemné a časté výpravy k odpadkovým košom. Zvyšky jedál vhadzujete priamo do drezu a nadrvený odpad je odplavovaný do kanalizácie. Behom drvenia je nutné používať studenú vodu, ktorá spôsobuje ztuhnutie tuku a ich následné nabalenie na ostatné nadrvené čiastočky, čím sa zabráni usadzovaniu mastnoty v odpadkovom potrubí.

Ako funguje InSinkErator® drvič odpadu?

Vnútorný mechanizmus drviča odpadu odstredivou silou rozdrví organický odpad pochádzajúci z kuchynského odpadu na veľmi jemné častice, prakticky ich skvapalňuje a za pomoci tečúcej vody, ktorá je pod určitým tlakom,prepláva cez brúsny krúžok a na záver sa vyplaví podrvený odpad do potrubia.

Čo vložiť do drviča odpadu?

Zneškodňovanie, drvenie odpadkov je navrhnuté tak, aby sa zaobchádzalo takmer so všetkými typmi každodenných potravinových odpadov. Téma, čo nezahrnúť do odpadu, je každodennou otázkou.

Dôležité je nikdy neumiestňovať žiadny typ tukov, olejov, mastnoty do odpadu. Tieto mastnoty sa zhromažďujú vnútri vodovodných potrubí a sú zvyčajne príčinou mnohých problémov inštalácie.

 • Bežný potravinový odpad vyprodukovaný v domácnosti

Drvič odpadov je schopný rýchlo a efektívne podrviť väčšinu denných potravinových odpadov, vrátane kostí z mäsa, zeleninu a ovocie, ako aj odpady z prípravy potravín napríklad šupky, odrezky. Kľúčom k správnemu fungovaniu likvidácie odpadu je dodržiavanie správnych prevádzkových krokov a vyhnúť sa tomu, aby sa nedrvilo naraz príliš veľké množstvom potravinového odpadu.

 • Kávový segment a škrupiny z vajec

Často sa vyskytuje otázka aj ohľadom likvidácie pre vaječné škrupiny a kávový segment. V skutočnosti ani jeden z týchto uvedených odpadov nie je škodlivý pre likvidáciu a dá sa drviť a prechádzať bez problémov. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom, vkladajte tieto odpady do drviča postupne a využite silný prietok studenej vody, aby ste pomohli prepláchnuť potrubie.

Jednoduchá obsluha drviča odpadov InSinkErator®

Obsluha drviča odpadov je zhrnutá do 4-och krokov:

 • Pred zapnutím likvidácie odpadu spustite stály prúd studenej vody do drezu.
 • Pred umiestnením nejakého potravinového odpadu najprv zapnite drvič odpadu
 • Postupne pridávajte potravinový odpad do drviča
 • Po podrvení potravinového odpadu vypnite drvenie a nechajte vodu niekoľko sekúnd pustenú, aby vyprázdnila splachovací odtok


Poznámka: dôležité je vyhnúť sa drveniu veľkému množstvu potravinového odpadu naraz, pretože proces drvenia sa môže značne spomaliť

...celý popis produktu

Obsah balenia

 • drvič odpadu
 • pneumatický spínač
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu InSinkErator M56 standard

Základné parametre

Záruka
3 roky
Výkon
410 W
Objem komory
0,98 l
Auto-reverzný chod
nie
Váha
8,1 kg

Iné parametre

Záruka
36 mesiacov
Výška, šírka, dĺžka (mm)
251 x 539 x 1094
Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: InSinkErator M56 standard

Otázky a odpovede

 • Diana
  22.11.2019
  Dobrý deň! Da sa drvič namontovať na https://www.drezyonline.sk/blanco-legra-xl-6-s-p47410 ? A môžme tlačidlo drviča umiestniť do toho drezu? Ďakujem!
  Fedor
  22.11.2019

  Dobrý deň,

  áno, tento drvič je kompatibiliný s drezom Blanco Legra XL 6 S - drez má predfrézované 2 otvory od výroby, takže jeden je určený pre batériu a druhý je napríklad pre pneumatický spínač od drviča.

  Ďakujem a prajem pekný deň.

 • Tomáš
  13.9.2019
  Dobrý deň, dá sa drvič namontovať aj na tento typ drezu ? https://www.drez.sk/akciove-sety/269/alveus-record-30-bateria-am80 Dakujem vopred za odpoveď. Tomáš
  Fedor
  13.9.2019

  Dobrý deň,

  áno, tento typ drezu je kompatibilný na typ drviča InSinkErator M56.

  Ďakujem a prajem pekný deň.

 • Roman Miháľ
  15.4.2019
  Aký je prosím rozdiel medzi M56 standard a M66 Premium prípadne M100 evolution
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň, 

  každou vyššou radou, ako nasledujú, teda M56 - M66 - M100 sa zvyšuje výkon aj dĺžka záruky. Taktiež drvič M100 má aj autoreverzny chod, zatiaľ čo zvyšné dva ho nemajú. 

  Prajem príjemný deň

 • Lydia Petrova
  24.1.2019
  Dobry den, kupila som si u vas tento drtic odpadu. S cim mam prepojit drtic s odpadom? Neviem zohnat taku hadicu s 2 zavitmi. Dakujem za odpoved.
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň, 

  preverujeme Vašu otázku u dodávateľa. S odpvoeďou Vás budeme kontaktovať mailovo. 

  Prajeme príjemný zvyšok dňa

 • Tóth
  8.3.2017
  Dobrý deň.
  Dá sa tento drvič používať aj v hotelovej kuchyni?
  Fedor
  8.3.2017
  Dobrý deň,

  tieto drviče nie sú vhodné do profesionálnej kuchyne.

  Prajem pekný deň
 • Jana Mikulasova
  7.10.2016
  Dobry den
  mala by som zaujem o montaz drvica odpadu,ale docitala som sa, ze odtok odpadu na stenenesmie byt vysii ako 41cm. my mame odtok odpadu na stene vo vyske 45cm. Je mozne drvic odpadu Blanco namontovat?
  dakujem
  Fedor
  7.10.2016
  Dobrý deň,

  výška nesmie presahovať stred výpusťovej rúry drviča. Alebo vzdialenosť medzi dnom drezu a stredom odpadovej rúry nesmie byť menšia ako cca 18 - 19cm. Čím je odpadové potrubie umiestnené nižšie, tým lepšie (najlepšie je mať výšku odpadu napríklad do maximálne 40cm od podlahy).

  Prajem pekný deň
 • Heinrich
  26.3.2016
  Dobry den
  mam drvic blanco M55 in sing erator. Asi dosiel. Je blanco M56 jeho novsi model,alebosu to rozdielne modely? Ako som pozeral rozmer a parametre su rovnake. Dakujem za info
  Heinrich
  Fedor
  26.3.2016
  Dobrý deň,

  Drvič Blanco M56 je náhrada za model Blanco M55, parametre zostali rovnaké.

  Prajeme príjemné prežitie Velkonočných sviatkov.
 • Igor
  15.3.2016
  Uvažujem o kupé kuchynského drviča do domácnosti a chcem sa opýtať na drvič BLANCO M56 STANDARD-ISE, či postačuje pre 4 člennú rodinu a ako je riešené ovládanie drviča a či je ovládanie súčasťou dodávky.Ďakujem.
  Fedor
  15.3.2016
  Dobrý deň,

  drvič M56 úplne postačuje pre bežné potreby klasickej domácnosti. Čo sa týka ovládania v dodávke je pneumatické tlačidlo ktoré si môžete umiestniť do pracovnej dosky prípadne do drezu.

  Prajem pekný deň
Hodnotenia

Spoločnosť InSinkErator® s centrálou v štáte Wisconsin v Spojených štátoch Amerických, je obchodnou jednotkou spoločnosti Emerson (NYSE: EMR) a je najväčším svetovým výrobcom nakladania s odpadmi pre domáce a komerčné využite. InSinkErator® pozná likvidáciu najlepšie, pretože idea sa zrodila práve u tejto spoločnosti a to už v roku 1927. Technológia likvidácie sa odvtedy dramaticky vyvíjala a vyvrcholila vysoko výkonným Evolution Series®, ktorý ponúka pokročilé zvukové, brúsne, anti-džemové a antivibračné technológie.

...viac o značke